[UPDATE] Nobelprijswinnaars

Ook dit jaar deelden Joodse scheikundigen in de Nobelprijzen, op de foto de Israëlische Ada Yonath

[Update] Nadat Joods Actueel heeft vernomen dat de informatie in de aangehaalde e-mail, niet correct is, verwijderen wij direct de gewraakte tekst. De lijst  Nobelprijswinnaar in de Arabische landen en Israël  blijven wij behouden aangezien dit een interessante informatie betreft.
In de Arabische en enkele landen met een overwegende aantal moslimburgers wonen meer dan 1, 2 miljard burgers.

Ze hebben de volgende Nobelprijzen ontvangen:

Literatuur:
1988 – Najib Mahfouz

2006 – Orhan Pamuk

Vrede:
1978 – Mohamed Anwar El-Sadat
1990 – Elias James Corey
1994 – Yasser Arafat
Muhammad Yunus (Vrede)
El Baradei (Vrede)
Shirin Ebadi (Vrede)
Tawakel Karman (Vrede)

Scheikunde:
1999 – Ahmed Zewai

Fysica:
Abdus Salam

Economie:
(geen)

Geneeskunde:
1960 – Peter Medawar
1998 – Ferid Mourad

TOTAAL: 13 (dertien)

De Joden zijn wereldwijd ongeveer met 14 miljoen, hetzij ongeveer 0,02% van de wereldbevolking. Zij ontvingen volgende Nobelprijzen:

Literatuur:
1910 – Paul Heyse
1927 – Henri Bergson
1958 – Boris Pasternak
1966 – Shmuel Yosef Agnon
1966 – Nelly Sachs
1976 – Saul Bellow
1978 – Isaac Bashevis Singer
1981 – Elias Canetti
1987 – Joseph Brodsky
1991 – Nadine Gordimer
2002 – Imre Kertész
2004 – Elfriede Jelinek
2005 – Harold Pinter

Vrede:
1911 – Alfred Fried
1911 – Tobias Michael Carel Asser
1968 – René Cassin
1973 – Henry Kissinger
1978 – Menahem Begin
1986 – Elie Wiesel
1994 – Shimon Peres
1994 – Yitzhak Rabin
1995 – Joseph Rotblat

Fysica en scheikunde:
1905 – Adolph von Baeyer
1906 – Henri Moissan
1907 – Albert Abraham Michelson
1908 – Gabriel Lippmann
1910 – Otto Wallach
1915 – Richard Willstaetter
1918 – Fritz Haber
1921 – Albert Einstein
1922 – Niels Bohr
1925 – James Franck
1925 – Gustav Hertz
1943 – Otto Stern
1943 – George Charles de Hevesy
1944 – Isidor Rabi Issac
1952 – Felix Bloch
1954 – Max Born
1958 – Igor Tamm
1959 – Emilio Segre
1960 – Donald A. Glaser
1961 – Robert Hofstadter
1961 – Melvin Calvin
1962 – Lev Davidovich Landau
1962 – Max Ferdinand Perutz
1965 – Richard Phillips Feynman
1965 – Julian Schwinger
1969 – Murray Gell-Mann
1971 – Dennis Gabor
1972 – William Howard Stein
1973 – Brian David Josephson
1975 – Benjamin Mottelson
1976 – Burton Richter
1977 – Ilya Prigogine
1978 – Arno Allan Penzias
1978 – Peter L Kapitza
1979 – Stephen Weinberg
1979 – Sheldon Glashow
1979 – Herbert Charles Brown
1980 – Paul Berg
1980 – Walter Gilbert
1981 – Roald Hoffmann
1982 – Aaron Klug
1985 – Herbert A. Hauptman
1985 – Jerome Karle
1986 – Dudley R. Herschbach
1987 – Karl Alexander Müller
1988 – Robert Huber
1988 – Leon Lederman
1988 – Melvin Schwartz
1988 – Jack Steinberger
1989 – Sidney Altman
1990 – Jerome Friedman
1992 – Georges Charpak
1992 – Rudolph A. Marcus
1994 – George Andrew Olah
1995 – Martin Perl
1995 – Frederick Reines
1996 – David Morris Lee
1996 – Douglas D. Osheroff
1997 – Claude Cohen-Tannoudji
1998 – Walter Kohn
2000 – Zhores Alferov
2000 – Alan J. Heeger
2003 – Alexei Alexeyevich Abrikosov
2003 – Vitaly Ginzburg
2004 – David Gross
2004 – Aaron Ciechanover
2004 – Avram Hershko
2004 – Irwin Rose
2004 – H. David Politzer
2005 – Roy J. Glauber
2006 – Roger D. Kornberg
2008 – Martin Chalfie
2009 – Ada Yonath
2011 – Dan Shechtman
2011 – Adam Riess
2011 – Saul Perlmutter

Economie:
1970 – Paul Anthony Samuelson
1971 – Simon Kuznets
1972 – Kenneth J. Arrow
1975 – Leonid Kantorovitch
1976 – Milton Friedman
1978 – Herbert A. Simon
1980 – Laurent Robert Klein
1985 – Franco Modigliani
1987 – Robert M. Solow
1990 – Harry Markowitz
1990 – Merton Miller
1992 – Gary Becker
1993 – Robert Fogel
1994 – John Harsanyi
1997 – Myron Scholes
2001 – Joseph Stiglitz
2002 – Daniel Kahneman
2005 – Robert Aumann
2007 – Leonid Hurwicz
2007 – Eric Maskin
2007 – Roger Myerson
2008 – Paul Krugman

Geneeskunde:
1908 – Elie Metchnikoff
1908 – Paul Erlich
1914 – Robert Barany
1922 – Otto Meyerhof
1930 – Karl Landsteiner
1931 – Otto Warburg
1936 – Otto Loewi
1944 – Joseph Erlanger
1944 – Herbert Spencer Gasser
1945 – Ernst Boris Chain
1946 – Hermann Joseph Muller
1950 – Tadeus Reichstein
1952 – Selman Abraham Waksman
1953 – Hans Krebs
1953 – Fritz Albert Lipmann
1958 – Joshua Lederberg
1959 – Arthur Kornberg
1964 – Konrad Bloch
1965 – François Jacob
1965 – André Lwoff
1967 – George Wald
1968 – Marshall W. Nirenberg
1969 – Salvador Luria
1970 – Julius Axelrod
1970 – Sir Bernard Katz
1972 – Gerald Maurice Edelman
1975 – Howard Martin Temin
1976 – Baruch S. Blumberg
1977 – Roselyn Sussman Yalow
1978 – Daniel Nathans
1980 – Baruj Benacerraf
1984 – Cesar Milstein
1985 – Michael Stuart Brown
1985 – Joseph L. Goldstein
1986 – Stanley Cohen
1986 – Rita Levi-Montalcini
1988 – Gertrude Elion
1989 – Harold Varmus
1991 – Erwin Neher
1991 – Bert Sakmann
1993 – Richard J. Roberts
1993 – Phillip Sharp
1994 – Alfred Gilman
1994 – Martin Rodbell
1995 – Edward B. Lewis
1997 – Stanley B. Prusiner
1998 – Robert F. Furchgott
2000 – Paul Greengard
2000 – Eric Kandel
2002 – Sydney Brenner
2002 – H. Robert Horvitz
2004 – Richard Axel
2006 – Andrew Fire
2011 – Ralph M. Steinman
2011 – Bruce Beutler

TOTAAL: 175 (honderd vijfenzeventig)

Een lezer stuurde ons ook nog een lijst van de winnaars van de Fields en de Wolfprijzen die ook wel eens de Nobelprijs voor Wiskunde wordt genoemd en die drukken we hieronder  af.

Fields medal
•                Jesse Douglas 1 (1936)
•                Laurent Schwartz (1950)
•                Klaus Roth (1958)
•                Paul Cohen (1966)
•                Alexander Grothendieck 2 (1966)
•                Alan Baker (1970)
•                Charles Fefferman (1978)
•                Gregori Margulis (1978)
•                Michael Freedman 3 (1986)
•                Vladimir Drinfeld (1990)
•                Edward Witten (1990)
•                Efim Zelmanov (1994)
•                Grigori Perelman (2006)
•                Elon Lindenstrauss (2010)
 

Wolf prize 
•                Izrail Gelfand (1978)
•                André Weil (1979)
•                Oscar Zariski (1981)
•                Mark Krein (1982)
•                Paul Erdös (1983/84)
•                Hans Lewy (1984/85)
•                Samuel Eilenberg (1986)
•                Peter Lax (1987)
•                Ilya Piatetski-Shapiro (1990)
•                Mikhael Gromov (1993)
•                Joseph Keller (1996/97)
•                Yakov Sinai (1996/97)
•                Elias Stein (1999)
•                Raoul Bott 1 (2000)
•                Vladimir Arnold 2 (2001)
•                Saharon Shelah (2001)
•                Gregori Margulis (2005)•
Harry (Hillel) Furstenberg (2006/07)

Tweet
Share
Share24
24 Shares